Duomenys ir jų apsauga yra svarbi įvairių dydžių įmonėms. Juk tai – šiandienos skaitmeninės ekonomikos pagrindas, nuolat didėjantis savo apimtimis ir verte. Duomenys yra ne tik pagrindas to, ką mes darome, bet taip pat naujos įžvalgos ir galimybės. Bet kiek įmonių sugeba tinkamai prižiūrėti duomenis?
Mūsų patarimas – saugokite savo duomenis kaip auksą. Laikykite saugiai, švariai ir naudokite išmintingai, nes tik tada jie įgaus aukso vertę.
Taigi, kaip apsaugoti duomenis? Atkreipkite dėmesį į mūsų išvardintus penkis punktus.
Saugumas
Pirmiausia, turėtumėte pasirūpinti duomenų saugumu. Mes rekomenduojame savo duomenis saugoti skaitmeniniu būdu, skirtu verslui. „Stebėtina, kiek įmonių naudoja „Excel“ skaičiuokles ar net popierių“, – sako „In Cloud Solutions“ įkūrėja Caroline Atkinson. „Yra daug geresnių būdų tai daryti.“ Netgi pačios pagrindinės VVS (verslo valdymo sistema, ang. ERP – Enterprise Resource Planning) turi integruotas apsaugos priemones ir įrankius, padedančius jiems saugoti duomenis ir juos atitikti. Greitam informacijos gavimui ir atsarginės kopijos pasiekimui, „Caroline“ siūlo importuoti jūsų duomenis į atminties analizės duomenų bazę.
Kai kurie žmonės nerimauja, kad šiandienos pažangiausia verslo programinė įranga yra sukurta debesyje, nors tai yra pats ekonomiškiausias būdas tai daryti. Caroline Atkinson siūlo kreiptis į savo programinės įrangos teikėją ir klausti apie duomenų apsaugą.
„Turite būti tikri, kad jūsų duomenų saugumą garantuoja jūsų paslaugų teikėjas. Jie turėtų suteikti jums garantiją ir informaciją apie priemones, kurių jie ėmėsi, kad apsaugotų bendrai naudojamą informaciją.“
Atsarginė kopija
Paklauskite apie atsargines kopijas, nes dauguma debesų programinę įrangą palaiko automatiškai, sumažindamos riziką prarasti savo duomenis. „Verslo programinė įranga, su kuria dirbame, „SAP Business ByDesign“, nuolat kuria atsargines kopijas. Blogiausiu atveju su šia įranga galite prarasti paskutines 2 valandas,“ – sako Caroline Atkinson.
Atitinkantis reikalavimus
Duomenų privatumas yra dar vienas klausimas, kuris yra svarbus daugeliui žmonių; dažniausiai dėl viešumo, kuris reglamentuojamas pagal Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą. Įstatymas gana logiškas, tačiau įsidėmėkite, ką privalote padaryti, kad jį atitiktumėte.
● Užtikrinkite, kad visi duomenys būtų tvarkomi teisėtai ir skaidriai.
● Rinkite duomenis tik konkretiems tikslams.
● Išlaikyti tikslius naujausių duomenų rinkinius.
● Laikykite reikalingus duomenis tik nustatytą laikotarpį ir ne daugiau.
● Naudokite saugius ir patikimus duomenų apdorojimo metodus.
Privatumas
Reikia labai daug laiko ir pastangų, siekiant sukurti savo duomenų bazę. Įdėję daug darbo žinote, kiek ji verta ir neprisiimate pavojaus. Kai duomenys yra saugomi verslo sistemoje, pvz., VVS, galite nustatyti privatumo lygius, kad tik darbuotojai turėtų prieigą prie duomenų, kurių prireikia norint atlikti darbą. Tačiau nepamirškite nedelsiant pakeisti darbuotojo prieigos teisių, jei darbuotojas pakeitė darbo poziciją arba išėjo iš darbo.
Tvarka
Tvarkingi ir „švarūs” duomenys palengvina kiekvieno gyvenimą. Gera informacija tinkamu formatu ir be jokių dublikatų leis jums sparčiau dirbti ir padės padaryti naudingas įžvalgas apie savo verslą. Tai ypač svarbu, jei norite:
- Persikelti į naują sistemą. Perėjimas prie naujos sistemos yra puiki galimybė peržiūrėti esamus duomenis ir ištaisyti klaidas, gauti trūkstamus duomenis ir ištrinti dublikatus arba visiškai pasenusius įrašus. Kam teršti naują VVS šiukšlėmis?
- Pasinaudoti sistemos mokymusi ir automatizacija. Sistemos mokymasis reikalauja daug aukštos kokybės duomenų. Jei duomenys buvo surinkti, išvalyti ir gerai saugomi, turėsite daugybę duomenų, kurie leistų sukurti prasmingus ir praktiškai nuspėjamus modelius.
Su kokybiškais duomenimis jūsų limitas bus tik dangus. Iš tikrųjų galite kuo geriau išnaudoti naujausias technologijas (pvz., sistemos mokymasis automatizuojant užduotis) ir suteikti žmogiškiesiems ištekliams įdomesnį darbą. Tokiu būdu bus patenkinti visi.
Turite klausimu kaip tinkamai archyvuoti ir valdyti įmonės duomenis? Nelaukite kol įvyks kritinių duomenų praradimas ar nutekėjimas.
Kreipkitės jau dabar ir mes Jums patarsime kaip apsaugoti savo duomenis!
[email protected] arba 8-659-22259