Kaip apsaugoti įmonės duomenis “debesyje”?

 

Skaitmeninimo ir elektroninės prekybos privalumai verslui yra ne tik patogi prieiga prie platesnių rinkų, sumažėjusios rinkodaros išlaidos, bet ir patogumas. Tačiau ne viskas yra taip paprasta. Kibernetinių nusikaltimų skaičius auga, o tinkama apsauga reikalauja daug investicijų, tiek mažoms įmonėms, tiek ir tarptautinėms korporacijoms. Tokios kompanijos kaip „Yahoo“, „LinkedIn“ ir visai  neseniai „Facebook“, susidūrė su visuomenės ir valstybių pasipiktinimu, kad nesugebėjo išlaikyti vartotojų privatumo po to, kai į jų sistemas buvo sėkmingai įsilaužta.

Duomenų saugojimas debesyje buvo pateiktas kaip gana saugus pasirinkimas tiek įmonėms, tiek asmenims, o ir mes sutinkame su šia visuomenės nuomone. Tačiau įsidėmėkite, kad jūsų duomenų perkėlimas į debesį nepadės apsisaugoti nuo įsilaužėlių – tam prireiks daugiau atsargumo priemonių. Todėl siūlome kelias priemones, kurių galite imtis, kad pagerintumėte duomenų apsaugą, privatumą ir apsaugotumėte įmonės duomenis debesyje:

Kodėl yra svarbus interneto privatumas?

Žemiau pateikėme priežastis, kodėl interneto privatumas yra svarbus įmonėms, ypač:

  1. Įmonėms, kurios dėl duomenų pažeidimų atsidūrė spaudos akiratyje ir teko bylinėtis. Visa tai kenkia jūsų ženklo, prekės reputacijai. Pavyzdžiui, „Facebook“ vartotojų skaičiai šiek tiek sumažėjo po „Cambridge Analytica“ skandalo, kuomet buvo nutekinti „Facebook“ vartotojų duomenys.
  2. Kita priežastis, kodėl reikia padidinti duomenų ir informacijos privatumo protokolus, yra didžiulės baudos iš vyriausybės dėl privatumo pažeidimų. Nepamirškime ir teismo skirtų baudų, kurias tektų sumokėti nuo duomenų nutekinimo nukentėjusiems asmenims.
  3. Galiausiai, norėsite išsaugoti savo verslo paslaptis ir išlaikyti konkurencinį pranašumą. Todėl jūsų įmonės informacija turi būti ypač saugi.

Įvertinkite savo darbuotojų elgesį

Žmonės yra bene silpniausia debesų kompiuterijos grandis. Todėl turėtumėte atlikti savo įmonės sistemų šešėlinį IT auditą, kad nustatytumėte, kuriuos debesis naudoja skirtingi darbuotojai, ir ar ten turėtų būti saugoma informacija. Būtų idealu, jei tie slapti duomenys būtų saugomi prieš siunčiant juos į duomenų apsaugos programas, kad būtų užtikrintas konfidencialumas. Šifravimas nėra būtinas, jei prieiga yra ribota ir ją turi tik keli žmonės.

Rinkitės saugų debesies tiekėją, kuris garantuos duomenų apsaugą ir privatumą

Įvertinus, kaip jūsų darbuotojai saugo įmonės duomenis, kitas žingsnis bus surasti vieną patikimą debesies paslaugų teikėją ir derėtis su juo. Perskaitykite vartotojų atsiliepimus apie kompanijas, kurios jus domina, ir išsiaiškinkite, ką žmonės apie jas mano. Be to, įvertinkite, ar kompanija laikosi naujų duomenų apsaugos įstatymų – Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (angl. General Data Protection Regulation arba GDPR) – kurį priėmė ES parlamentas, kad apsaugotų vartotojų duomenis internete.

Įsitikinkite, ar jūsų pasirinktas paslaugų teikėjas taip pat turi reikiamus sertifikatus iš gerą reputaciją turinčių industrijų atstovų. Tai apima „ISO 27001“ sertifikatą ir „American Institute of Certified Public Accountants“ paslaugų organizacijos kontrolės ataskaitą (angl. Service Organization Control report arba SOC). Kita patikima sertifikavimo įstaiga yra „Cloud Security Alliance“, suteikianti STAR sertifikatą įmonėms, kurios atitinka industrijos standartus.

Sunkiai atspėjamas slaptažodis

Kiekvienas IT saugumo ekspertas jums pasakys, paprastas slaptažodis yra didžiulė rizika. Vieno slaptažodžio naudojimas daugelyje platformų yra labai rizikingas, nes kažkas lengvai gali gauti prieigą prie visos jūsų informacijos, jei sugebės atspėti jūsų slaptažodį.

Sukurkite stiprius slaptažodžius, kuriuose yra raidžių, skaičių ir simbolių, ir turėkite skirtingus slaptažodžius svarbioms svetainėms ir failams. Jei jums sunku prisiminti visus savo slaptažodžius, galite naudoti tokius slaptažodžių valdytojus kaip „LastPass“ ir „RoboForm“.

 

Daugiafaktorinis autentifikavimas

Kai kalbama apie itin privačius įmonių duomenis, vien tik slaptažodžių nepakanka, nes jie gali būti lengvai nulaužti. Tokiais atvejais daugiafaktorinis autentifikavimas (angl. Multi-Factor Authentication arba  MFA) bus puiki apsaugos priemonė. MFA reikalauja, kad visi prisijungimai, naudojant naują įrenginį, pateiktų kodą arba vieną kartą įvestą slaptažodį (angl. One Time Password arba OTP), papildomai be slaptažodžio ir naudotojo vardo. Paprastai juos atsiunčia elektroniniu paštu, SMS arba balso skambučiais į numerį, pateiktą registracijos metu. Be abejonės, tai pats efektyviausias būdas padidinti duomenų apsaugos ir privatumo protokolus.

 

Turėkite stiprią antivirusinę programinę įrangą

Greičiausiai jūs padarėte viską, kas buvo reikalinga jūsų debesies apsaugos užtikrinimui, tačiau visa tai gali žlugti, jeigu jūsų kompiuteris nėra atsparus virusų ir kenkėjiškų programų atakoms. Atminkite, kad programišiai (kitaip – hakeriai) gali lengvai gauti prieigą prie jūsų paskyros informacijos, taip pat ir prie debesies duomenų, jei jūsų sistemos nėra tinkamai apsaugotos nuo kenkėjiškų programų. Išeitis – įsigykite stiprią antivirusinę programinę įrangą.

 

Atsarginių duomenų kopijos 

Patarimas – turėkite lengvai pasiekiamas saugomų duomenų atsargines kopijas debesyse. Tai bus papildoma atsargumo priemonė. Jūs galite turėti vieną atsarginę kopiją elektronine forma išoriniame atminties įrenginyje arba, jei įmanoma, laikykite ją kitoje debesies platformoje.

Saugojimas debesyje yra pigesnis, saugesnis ir patogesnis nei fizinis saugojimas ir turi daug privalumų įvairaus dydžio įmonėms. Tačiau vis dar yra tam tikrų trūkumų, kurie gali pakenkti verslui, todėl reikia būti atsargiems.

 

Turite klausimu kaip tinkamai archyvuoti ir valdyti įmonės duomenis? Nelaukite kol įvyks kritinių duomenų praradimas ar nutekėjimas.
Kreipkitės jau dabar ir mes Jums patarsime kaip apsaugoti savo duomenis!
[email protected] arba 8-659-22259
Samanta Murašova
Verified
Visada žmogiška kalba paaiškina, pataria, padeda. Labai profesionaliai išsprendžia problemas, kokybiškai remontuoja įrangą. Savo kompiuterius jau keletas metų patikiu tik jiems ir kitiems rekomenduoju.
Samanta Murašova
2021-04-19
prisijungti
Verified
Greitai, kokybiškai suteikė paslaugas. Likau patenkintas. Ačiū.
prisijungti
2021-04-19
Anzela
Verified
Geriausi atsiliepimai, nes dirbantys zmones labai malonus, atliko reikiamus dalykus kompiuteriui nuotoliniu budu, vos per kelias minutes, kas labai sutaupo laika ir yra be galo patogu. 10 balu ir tikrai visada kreipsiuos, tad patariu ir kitiems
Anzela
2021-04-16
Dominyka Antonovienė
Verified
Puikus aptarnavimas ir savo darbą išmanantys profesionalai! Operatyviai išspręsta problema, nuoširdžiai rekomentuoju! Ačiū, tikrai visada kreipsiuosi!
Dominyka Antonovienė
2021-04-15
ligita viatkinaite
Verified
Padėjo.Greitai išprendė bėdą
ligita viatkinaite
2021-04-15
Linas Baskys
Verified
puikus meistrai
Linas Baskys
2021-04-15
Justinas Navickas
Verified
Labai greitas ir kokybiškai atliktas darbas! Tikri savo srities specialistai. Kolektyvas labai malonus, padės, patars ir sutvarkys viską kaip sau. Tikrai rekomenduoju čia apsilankyti iškilus problemai!
Justinas Navickas
2021-04-14
Juras Simkus
Verified
Labai malonus kolektyvas. Visus IT klausimus patikiu būtent jiems!
Juras Simkus
2021-04-02
Emilija Liz
Verified
Labai greitas ir kokybiškai atliktas darbas! Džiauguosi, jog be vargo galėjau patikėti visas savo kompiuterio problemas šios įstaigos darbutojams.
Emilija Liz
2021-03-12
Reviews
Call Now Button+37065922259