Kokie yra jūsų verslo prioritetai? Kaip verslo technologijos padeda juos pasiekti? Naujos įžvalgos.

Pagrindiniai vidutinio verslo prioritetai 2020 metams bus naujų sistemų ir procesų įgyvendinimas, naujų klientų segmentų ir rinkų nustatymas, esamų klientų paskyrų atnaujinimas, inovacijos ir naujų produktų bei paslaugų paleidimas.

Visas šių prioritetų dėmesys yra skiriamas efektyvumo didinimui, įdiegiant visiškai naujas arba tobulinant jau turimas sistemas. Siekdami įgyvendinti savo tikslus, smulkieji verslai pastaruoju metu vis dažniau atsisuka į technologijas. Beveik du trečdaliai stambių imonių (64%) teigia, kad technologijos yra pagrindinis veiksnys siekiant išsikeltų verslo tikslų ir daugiau nei pusė (56%) įmonių, kuriose dirba mažiau nei 20 darbuotojų, sako tą patį.

Kaip smulkusis verslas naudoja verslo technologijas?

59 % smulkaus verslo atstovų sako, kad yra patenkinti technologijų naudojimu. Tačiau yra galimybių kur tobulėti. Sritys, kuriose, smulkaus verslo teigimu, labiausiai reikia tobulinti savo technologijas, yra šios:

 • Įvairių programų / duomenų šaltinių / platformų / įrenginių integravimas: 38%
 • Kibernetinis saugumas / duomenų saugumas: 35%
 • Efektyvus duomenų valdymas ir naudojimas: 35%
 • Senų įrenginių ar programinės įrangos modernizavimas: 31%
 • Didesnės investicijos iš investavimo į technologijas: 31%
 • Darbuotojų, turinčių reikalingas kompetencijas dirbti su naujausiomis technologijomis, įdarbinimas: 30%
 • Jaunosios kartos klientų pasiekimas/valdymas: 28%
 • Vis sudėtingesnių technologijų valdymas: 25%
 • Supratimas arba priimami sprendimai tarp galimų didelių pasirinkimų 24%
 • Elektroninė arba mobilioji prekyba: 23%

Technologijų išlaidos: per daug arba per mažai?

Apklausos metu paaiškėjo, kad vidutinis verslas technologijoms per metus išleidžia nuo 8000 iki 40000 eurų. Daugiau nei pusė (52%) smulkiojo verslo savininkų mano, kad jie per mažai naudojasi verslo technologijomis, 22% mano, kad jie per daug išleidžia, o 44% mano, kad jie išleidžia pakankamą pinigų sumą.

Kiek mažos įmonės per pastaruosius dvejus metus išleido technologijoms? Apie 36% respondentų teigia, kad investavo į infrastruktūrą: nešiojamus ir stacionarius kompiuterius, serverius, telefonus, saugyklas ir pan. (respondentų technologijų pageidavimų sąrašo viršuje – nauja arba patobulinta technika). Be to, 31% teigė, kad pinigus išleido konkrečiai, jų sričiai skirtai, programinei įrangai, o 30% teigė, kad jų technologijų išlaidos buvo sutelktos į abi sritis.

Paklausti, kokio tipo technologija yra jų didžiausias prioritetas, 23% teigė, kad klientų gara patirtis naudojantis įmonės produktais ar paslaugomis, 16% teigė, kad darbuotojų produktyvumas, 17% – pramonės sektorius, 14% teigia, kad centrinė infrastruktūra ir 6% teigė, kad operacijos padedančios optimizuoti veiklą. 35 % įmonių taip pat teigia, kad pirmenybę teikia kvalifikuotų darbuotojų samdymui, siekiant juos paskatinti ateityje imtis iniciatyvos technologijų srityje.

Kaip vidutinis verslas pasirenka verslo technologiją?

Dauguma vidutinio verslo renkasi technologijas iš kelių skirtingų šaltinių. Apklausa parodė, kad smulkaus verslo savininkai atlieka daug tyrimų prieš priimdami sprendimus, įskaitant pasirenkamo šaltinio produktų pasiūlą, kainas ir klientų aptarnavimo reputaciją.

Su tiek daug skirtingų pasiūlymų ir pasirinkimų, vidutiniam verslui tampa vis sudėtingiau kokybiškai pasiekti galutinio norimo rezultato įdiegiant naujausias technologijas, kurių jie nori. Tyrime pažymima, kad 2016 metais 23% apklaustų respondentų pranešė apie gerai įgyvendintą technologijų viziją ir strategiją; dabar atliktame tyrime šis skaičius sumažėjo iki 18%. Buvo pastebėta, kad vidutinis verslas 2016 metais buvo daugiau patenkintas technologijų vykdymu ir nuolatiniu valdymu nei 2018 metais. „Daugelis įmonių žengia du žingsnius į priekį ir vieną atgal, kol jie pereina šias naujas “mokymosi” vingrybes, “ – teigia atlikta ataskaita.

Kaip vidutinis verslas žiūri į ateities technologijas?

„Ateities technologijos“ apima daugybę technologijų: nuo IoT įrenginių iki dirbtinio intelekto ir dronų. Daugiau nei pusė (53%) vidutinio verslo mano, kad pasirodančios ateities technologijos suteikia daugiau galimybių jų verslui ir 30%  įtraukia jas į savo verslą.

Smulkusis verslas naudojasi ateities technologijomis dėl šių priežasčių:

 • Padidina produktyvumą: 63%
 • Naujų klientų poreikis: 47%
 • Nori daugiau inovacijų: 42%
 • Padidina pardavimus: 42%
 • Konkurencijos pasiskirstymas 39%
 • Nenoras atsilikti nuo kitų: 22%

Tačiau ne visi vidutiniai verslai yra tokie optimistiški dėl ateities verslo technologijų. Beveik ketvirtadalis (23%) teigia, kad dar per anksti pasakyti, kokią įtaką jiems padarė ateities technologijos, o 10% mano, kad tai turės neigiamą poveikį jų verslui. Didžiausios problemos, su kuriomis susiduria smulkusis verslas, įdiegdami ateities technologijas, yra išlaidos (46%), techninio apmokymo poreikis (44%) ir sunkumai atrandant geriausius įrangos ar sprendimo įgyvendintojus (40%).

Be to, ataskaitoje nurodoma nauja tendencija: daugelis vidutinių verslų naudoja technologijas kaip paslaugą ar produktą, pasiūlydami savo klientams. Pavyzdžiui, 52% vidutinių verslų savo profesionalias paslaugas (kaip buhalterių, teisininkų ir rinkodaros) per pastaruosius metus pasiūlė savo klientams ir 30% svarsto tai daryti. Į paslaugas gali įeiti ir kai apskaitos įmonės perparduoda programinę įrangą arba siūlo kibernetinio saugumo auditus. Tarp respondentų, kurie siūlė su technologijomis susijusias paslaugas, beveik pusė teigė, kad pajamos iš technologijų, susijusių su veikla, auga sparčiau nei likęs verslas.

Turite klausimu kaip tinkamai įdiegti naujausias verslo valdymo sistemas ar kaip apsaugoti ir valdyti įmonės duomenis?

Kreipkitės jau dabar ir mes Jums patarsime.

[email protected] arba 8-659-22259

Edvinas Jucikas
Verified
Labai, saunus vyrukai :} Vasara nusipirkus kompiuteri prieme greitai, patare ir suinstaliavo viska kas reikalinga kompiuteryje. Nutikus problemai, esant man uzsienyje paskambinus ir jiems per nuotoli prisijungus sutvarke gedima! Rekomenduoju! Paslaugus, saziningi, ir nusimanantys savo darba zmones!
Edvinas Jucikas
2021-01-14
Klaudijus Petruskevicius
Verified
Puikiai dirbantys profesionalai. Dar Kaune nebuvome sutikę operatyviau ir kokybiškiau dirbančių kompiuterių specialistų. Ne tik kad patys atlieka darbus nepriekaištingai, bet ir ištaisė klaidas, ką buvo mums pridarę kitoje firmoje. Kainos ir kokybės santykis! Rekomenduoju.
Klaudijus Petruskevicius
2021-01-14
Deimante
Verified
Super aptarnavimas! Iškart atnešus kompiuterį apžiūrėjo problemą ir ne tik, negaili savo laiko, pataria ir profesionaliai dirba. Nuo šiol lankysiuosi tik čia :) Ačiū
Deimante
2021-01-13
Agneta Gustienė
Verified
Operatyviai atliko svo darbą
Agneta Gustienė
2021-01-11
Laima G.
Verified
Labai ačiū darbuotojams už gerą ir profesionalų darbą! Tikri profai! Mandagus, greitas aptarnavimas. Tikrai rekomenduoju :)
Laima G.
2021-01-08
Irena Karkauskiene
Verified
LABAI GERAS ,MALONUS IR PRPOFESIONALUS APTARNAVIMAS.REKOMENDUOJU SIUOS MEISTRUS.
Irena Karkauskiene
2021-01-08
Ruta Noreikaite
Verified
Labai malonūs ir paslaugūs vyrukai, matosi kad turi ilgametę patirtį ir išmano savo darbą.
Ruta Noreikaite
2021-01-07
Marius Jonikaitis
Verified
Gerai ir greitai remontuoja kompiuterius.
Marius Jonikaitis
2021-01-06
Diana Rimdzeviciene
Verified
Puikiai atliktas darbas karantino metu tiesiog už ačiū! Rekomenduoju
Diana Rimdzeviciene
2020-12-29
Eglė Mirklienė
Verified
Greitai ir kokybiškai išspręstos kompiuterio problemos. Dėkoju Jums!
Eglė Mirklienė
2020-12-29
Call Now Button+37065922259