Dabar paieškos rezultatuose pateikiama vis daugiau informacijos – nuo tam tikrų vaizdo įrašų ar žemėlapių fragmentų. Gali pasirodyti,  kad paprasta interneto svetainė verslui yra tik kažkoks papildomas ar neplanuotas priedas. Jei potencialūs klientai, atidarydami žemėlapį internete, gali gauti nuorodas į jūsų parduotuvę, rasti jūsų telefono numerį ar net pamatyti naujausią reklamą socialiniuose tinkluose, iškyla klausimas – kodėl man reikalinga interneto svetainė?

Yra daug kitų būdų, kaip klientai gali sužinoti apie jūsų verslą, tačiau interneto svetainė vis dar yra unikali erdvė. Interneto svetainės ir toliau išlieka didžiausiu mažų ir vidutinių įmonių rinkodaros kanalu. LSA ataskaita teigia, kad pagal 2018 metais atliktą apklausą, daugiau nei septyni iš 10 vartotojų per pastarąjį mėnesį naudojosi įmonių interneto svetainėje pateikta informacija.

Taigi, interneto svetainės verslui yra svarbios. Norint pasiekti sėkmę, jūsų interneto svetainė turi pajudėti iš „mirties taško“ ir tapti gyvybiškai svarbia. Tai yra išvados iš tyrimo Local Data Hub: The Future of SMB Websites, kurį atliko Local Search Association. Štai kaip ataskaitoje yra aiškinama, kodėl smulkiojo verslo svetainės vis dar yra svarbios ir ką turėtumėte daryti.

Suteikia kontrolę

Interneto svetainė yra vienintelis skaitmeninis turtas, kurį jūsų įmonė iš tikrųjų valdo. Jūs galite sukurti savo „Google My Business“ įrašą arba labai išsamų „Facebook“ puslapį, kaip tik norite. Jei „Google“ ar „Facebook“ nusprendžia ką nors pakeisti, jūsų pastangos ir darbas gali būti sunaikinti. Bet kuris smulkaus verslo savininkas, aktyviai dalyvaujantis socialinėje erdvėje, žino, kad nuolatinis įvairių socialinių tinklų svetainių taisyklių ir algoritmų laikymas praktiškai yra nenuilstamas nuolatinis darbas.

Savo interneto svetainėje tik jūs visiškai valdote informacijos turinį ir nuosavybę. Iki kol sulauksite atnaujinto domeno vardo registracijos, jūs neturėtumėte jaudintis dėl to, kad kas nors padarys pakeitimus, kurie turės įtakos jūsų svetainės išvaizdai ar pateiktai informacijai svetainės lankytojams.

Ketvirtadalis vartotojų pranešė, kad yra pasiruošę pirkti interneto svetainę, o tai buvo didžiausias procentas iš 13 analizuojamų žiniasklaidos kanalų.

Išsamesnė informacija

Nors paieškos rezultatai, įvairios atsiliepimų svetainės ir socialiniai tinklai siūlo „aukščiausio lygio“ duomenis, tokius kaip jūsų kontaktinė informacija, atidarymo valandos ar jūsų verslo adresas, interneto svetainė gali būti kur kas išsamesnė. Trumpa informacija yra svarbi, kai potencialūs klientai tik sprendžia, kurias įmones rinktis. Tačiau kitais atvejais klientams prireikia daugiau informacijos. Pavyzdžiui, jie gali norėti patikrinti jūsų inventorių, peržiūrėti ankstesnių klientų atsiliepimus arba perskaityti įmonės istoriją.

Jūsų svetainės duomenys yra tarsi kuras paieškos rezultatams. Kadangi paieškos sistemos vartotojams pateikia vis daugiau vietinės informacijos, pavyzdžiui, įvairių fragmentų arba žinių skydą (angl. Knowledge Panel), dauguma šios informacijos gaunama iš verslo svetainių. Kitaip tariant, net jei jūsų klientai tiesiogiai nepasiekia jūsų interneto svetainės, jie vis tiek naudojasi jūsų svetainės turiniu paieškos proceso metu.

Ataskaitoje teigiama, kad paieškos sistemoms pateikiamas turinys yra pagrindinė verslo svetainių funkcija. „Vietiniai verslo duomenys anksčiau reiškė vardą, adresą ir telefono numerį“, – sako autoriai. „Tačiau vietinių duomenų apibrėžimas išplėtė ir dabar apima produktus ir paslaugas, vaizdus ir vaizdo įrašus, antrinius verslo atributus ir kitus turinio tipus“ — tarp kurių yra verslo interneto svetainės.

Gali užfiksuoti klientų duomenis

Nors klientai naudojasi jūsų svetaine, kad sužinotų daugiau apie jūsų verslą, galite (ir turėtumėte) naudoti savo svetainę tam, kad sužinotumėte daugiau apie juos. Svetainės analizės ir našumo metrikas (pavyzdžiui, paspaudimus, įtraukimą ir formų pildymą) galite naudoti siekiant įvertinti, kurios reklamos kampanijos, socialinių tinklų profiliai ir interneto turinys yra veiksmingiausi pritraukiant klientus. Analizuodami įžvalgas apie lankytojus (pavyzdžiui, lankomiausi svetainės puslapiai ar populiariausi produktai), galite papildyti svetainę, kad ji taptų dar veiksmingesnė.

Nepamirškite kliento santykių valdymo (angl. customer relationship management arba CRM) programos. Galėsite panaudoti svetainės įžvalgas, kad pasiektumėte klientus su asmeniniais rinkodaros pranešimais. Verslo internetinė svetainė suteikia galimybę užfiksuoti tos pačios rūšies duomenis ir naudoti tokias pačias rinkodaros galimybes, panašiai kaip daro ir didelės įmonės.

Maksimali nauda iš verslo svetainės

Kaip užtikrinti, kad jūsų verslo svetainė darytų tai, ko reikia?

  • Laikykitės paieškos sistemų optimizavimo (SEO) tendencijų ir sekite geriausias praktikas. Jūsų svetainės duomenys (ypač vietiniai duomenys, tokie kaip adresas, darbo valandos, kontaktinė informacija ir kt.) turėtų būti tinkamai struktūrizuoti ir pateikti, kad paieškos rezultatai būtų kuo geriau matomi tiek tradicinėje paieškoje, tiek ir balso paieškos pagalba.
  • Kurkite aukštos kokybės, atitinkantį jūsų klientų poreikius, turinį. Turinys, sekantis geriausias SEO praktikas, ne tik padeda rasti jūsų svetainę, bet taip pat tampa fragmentais ir kitais aukščiausio lygio paieškos rezultatais.
  • Būkite vietinių sąrašų šaltiniu. Laikykite savo duomenis atnaujintus ir integruokite savo svetainę su trečiųjų šalių sąrašų valdymo paslaugomis, kad būtumėte atrastas vietiniuose paieškos kataloguose.
  • Išlaikykite interneto svetainę tope. Sekite naujausias tendencijas ir įsitikinkite, kad jūsų svetainė neatsilieka nuo judriojo ryšio plėtros ir užtikrina nuoseklią naudotojų patirtį (angl. user experience arba UX). Įdiekite svetainėje skambinimo funkciją, žemėlapius, internetinius pokalbius ir t. t. Rinkitės tai, kas pagerintų jūsų svetainės lankytojų patirtį.

Siekite interneto svetainę atnaujinti taip, kad ji nebūtų panaši į paprastą popierinį lankstinuką. Išsami informacija apie jūsų įmonę svetainėje leis potencialiems klientams greičiau jus rasti.

 

Turite klausimu kaip tinkamai optimizuoti ar sukurti įmonės interneto svetainę? Nelaukite kol konkurentai jus aplenks.
Kreipkitės jau dabar ir mes Jums patarsime kaip išlikti lyderiais interneto paieškos portaluose!
[email protected] arba 8-659-22259
Justina Zykeviciute Laugks
Puikiai sutvarkė ne vieną kompiuterį
Justina Zykeviciute Laugks
2024-05-12
DogeEyes DogeMinds
Lb gerai ir pigiai patvarke kompa. Tikrai atsidave savo darbui
DogeEyes DogeMinds
2024-05-06
Paulius Vainoras
Puikus aptarnavimas. Specialistas puikiai atlieką savo darbą.
Paulius Vainoras
2024-02-23
Jeremiah Stephen
Good man and great service. I got my MacBook fixed in seconds. I’m a foreigner and this is my first time repairing gadgets in Lithuania, I highly recommend this shop.
Jeremiah Stephen
2024-01-23
Lina Survilaitė
Puikiai sutvarkė nešiojamo kompiuterio "besižiojantį" ekraną. Greitas, kokybiškas darbas. Rekomenduoju!
Lina Survilaitė
2024-01-09
Marius Smaidziunas
👍
Marius Smaidziunas
2024-01-09
Darlit
Malonūs žmonės ir gerai taiso. Gali netgi patarti kaip padaryt pačiam jėgų pasitikite savim =)
Darlit
2023-12-27
Vincas Lečkauskas
Puikiai, greitai, kokybiškai ir už prieinamą kainą suteikiamos paslaugos. Labai malonus, žmogiškas ir mylintis savo darbą specialistas. Rekomenduoju!
Vincas Lečkauskas
2023-10-15
Tadas Meškauskas
Šie žmonės tikrai gerai nusimano, ką daro. Kompiuteris sutaisytas greitai ir kokybiškai. Rekomenduoju!
Tadas Meškauskas
2023-09-25
+37065922259